Mobilizacje, rozciąganie, rolowanie, na co to komu?

Moim zdaniem przyda się zdecydowanej większości, zwłaszcza w czasach gdzie czesto siedzimy.

Mobilizacje i rozciąganie pomaga utrzymać funkcjonalny zakres ruchu w stawach. Dzięki temu, nie powinno być problemu ze złożonymi cwiczeniami, a także czynnościami dnia codziennego.

Ponadto pamiętajcie, że tkanki łączne nie są tak dobrze ukrwione i zaopatrzane w składniki odżywcze. Dlatego ruch w pełnych zakresach ruchu pomaga zaopatrzyć je w niezbędne składniki odżywcze.

Rolowanie zmniejsza napięcie mięśniowe, które same w sobie może być przyczyną ograniczenia ruchu w stawie, nie wspominając o odczuwaniu napięcia mięśniowego.

Rozbijając mięśnie i powięź zapewniamy lepszy ślizg tkanek, co pozwala zwiększyć możliwość generowania mocy mięśniowej.

Dodatkowo wpływając na naczynia limfatyczne, wspomagamy system oczyszczania organizmu.

Wreszcie większy zakres ruchu, pozwala w większym stopniu przepracować mięśnie, bowiem im większy zakres ruchu tym więcej pracy muszą wykonać mięsie.

Ponadto z relacji osób uczęszczających na zajęcia wiem, że takie mobilizacje i rozciąganie poprawia samopoczucie i zdecydowanie rozluźnia. Co jest kolejną korzyścią z pracy nad mobilnością.


🙋‍♂️A Ty robisz mobility, rozciąganie, cokolwiek?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bartosz byczyński

Cześć, mam na imię Bartosz i jestem trenerem personalnym od 2016 roku. Od początku dbałem o kompleksowe podejście do treningów podopieczych, uwzględniając wszystkie ich potrzeby oraz możliwości wysiłkowe…